Hakkımda

Merhaba ben Yusuf Atalan, 1987 yılında Eskişehir’de doğdum. 1995 yılında Ankara’da yaşamaya başladım. 2005 yılında Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi / Telekomünikasyon bölümünden mezun oldum. Aynı yıl Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümünde üniversiteye başladım. Üniversite eğitimim sırasında üniversitenin fotoğraf ve folklor kulübünde yönetici görevlerinde bulundum. Çeşitli halk oyunları yarışmalarına katılım organizasyonlarının yapılmasının yanında 2007 ve 2008 yılında İzmit’te gerçekleştirilen halk oyunları festivalinin organizasyonunda grup rehberi, teknoloji danışmanı ve gruplar sorumlusu olarak görev aldım. Sonraki yıllarda fotoğraf kulübünde, fotoğraf gezilerinin düzenlenmesi ve fotoğraf makinesi ve lensler konusunda teknik eğitimler verdim. Aynı dönemde Kocaeli ve İstanbul’da yarı zamanlı olarak bilgi teknolojileri alanında çeşitli işlerde çalıştım.

2012 yılında mezuniyetime kısa bir süre kala Ankara’da bir kamu kuruluşunda kalibrasyon teknisyeni olarak çalışmaya başladım. 2016 – 2018 arasında Ankara’da havacılık sektöründe elektrik&aviyonik konularında teknik eğitmen ve öğretim yönetim sistemi yöneticisi olarak çalıştım. 2018 yılında Ankara’da makine imalatı yapan bir kuruluşta bilgi teknolojileri ve eğitim yöneticisi olarak çalışmaya başladım. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında yüksek lisans eğitimime başladım 2022 yılında mezun oldum. 2019 yılı Ağustos – 2020 Haziran tarihleri arasında serbest zamanlı olarak web tasarımı, öğretim teknolojileri ve tasarımı çalışmaları yaptım. Haziran 2020-Nisan 2021 arasında BilgeAdam’da bilgi teknolojileri proje yöneticisi olarak çalıştım. Nisan-Kasım 2021 arasında Anzera Öğrenme Teknolojilerinde, Öğretim ve Öğrenme Deneyimi Tasarımcısı olarak çalıştım. Aralık 2021’den bu yana Robusta Cognitive Automation’da akademi yöneticisi olarak çalışıyorum.

Bilim, teknoloji, sanal gerçeklik, öğrenme ve öğretme süreçleri, eğitim bilimleri, bilim tarihi, psikoloji, sinir bilim, veri bilimi konularında okumayı çok seviyorum aynı zamanda yazabileceğim konularda ki çoğunlukla eğitim teknolojileri ve öğrenme alanlarında olacak, yazabilmek için de bu web sitesini oluşturdum.